AUDIOPOOL


V rámci probíhající výstavy Daniela Vlčka v Drdova Gallery se v pátek 21. února od 18. hod. uskuteční experimentální hudební večer pod názvem Audiopool. Ve společném projektu vystoupí Inocenc, Core of the Coalman, JTNB a RLXC.
Inocenc je hudební uskupení Davida Šmitmajera a Jiřího Rouše. David Šmitmajer se dlouhodobě zabývá analogovými magnetickými médii pro záznam zvuku a produkci hudby. Je zakladatelem zvukové laboratoře Headless Duplicated Tapes, která se specializuje na výrobu audiokazet, digitalizaci a restaurování archivních magnetických zvukových záznamů. Mimo jiné stojí za hudebně nezávislou distribuční platformou Mýtina, která šíří hudbu okrajových žánrů zaznamenaných primárně na analogových nosičích.
Za projektem Core of The Coalman stojí Jorge Boehringer. Původem americký umělec se usídlil v Praze, kde působí jako hudební skladatel a experimentátor na poli elektroakustické hudby. Jeho práce jsou prezentovány v mnoha kontextech současného výtvarného a vizuálního umění. S oblibou hraje na violu a harmoniku, zároveň generuje syntetické zvuky a často používá terénní nahrávky. Vytváří tak barevné plochy a nekonečné drony, které tvoří synestetický vztahy mezi sluchem, myslí a životním prostředím.
Skupina JTNB (Ježíš táhne na Berlín) je dílem bratrů Ondřeje a Petra Skalových, která se pohybuje na hranici taneční scény. Je to eklektický mix psychedelických rytmů a kytarových ploch s elektronickou influencí raveu, breakcoreu, rapu, techna, houseu s výraznou basovou linkou. Autoři jsou umělci působící jak v oblasti hudby, tak na poli vizuálního umění.
RLXC je pomalu, ale jistě se rozjíždějící sólový projekt výtvarníka Daniela Vlčka (Guma Guar, Reverend Dick, Střešovická kramle). Dronová poloha se v tomto případě setkává s repetitivními beaty a hravými klávesovými rytmy, které udržují její opakující se kostru v napětí. Přesahuje ji zejména zkreslený vokál, který se projevuje jako “šamanské” provolávání s originálním zvukem zúročujícím všechny jeho dosavadní experimenty ve znepokojujícím rituálu.

https://soundcloud.com/inocenc
http://coreofthecoalman.bandcamp.com/
https://myspace.com/jtnb
https://soundcloud.com/relaxcore

Žádné komentáře:

Okomentovat