AVA uvádí: Jealousy Mountain Duo (DE)AVA uvádí další eklektický večer dobrodružné hudby: v úterý 16. dubna se na brněnském Sklenicku představí JEALOUSY MOUNTAIN DUO z Německa se svým táborákem načichlým „free indie“.
V improvizovaném dialogu kytary a bicích je cítit permanentní napětí. Schizofrenie je tady ideálním stavem. Nedořečené riffy, pomlky, letmá střetnutí a prchavé melodie se v jejich hudbě udržují jakoby mimoděk, ale citlivě, aby nedošlo k jejich roztrhání. V bluesové dekonstrukci JEALOUSY MOUNTAIN DUO přitom všechny jemně propojené útržky nečekaně nabírají na intenzitě a propukají v náhlé gradace a proměny nálad. Silné hráčské propojení a “neukecanost” používaných motivů v této podobě brněnské publikum vidělo třeba u Ahleuchatistas. Z dalších rozviklaných “free indie” kapel může JEALOUSY MOUNTAIN DUO evokovat taky dnes už neexistující Cheval de Frise, RumahSakit nebo Storm And Stress. 
Během večera dále vystoupí lokální akustik minimal duo SAJTBAN a abstraktně elektronický ALEFF. Zbytek večera bude tradičně patřit pestrému ravu periferie. 

Sklenick (Kounicova 23, Brno), 16. 4. 2013 ve 20:00


Vstup: 80czk

 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat