NO PAVAROTTI: SEASON OF THE WEAK

No Pavarotti, české experimentální duo, jehož stylová ambivalence v nekonečném pokusu o podzemní šoubyznys míří vždy pod úroveň celé řady žánrů, konečně přichází s deskou Season of the Weak. Pár let uplynulých od vydání předchozích alb No Pavarotti (2009) Too Late To Care (2010) skutečně vypadá jako delší doba. Pro poslední nahrávku, jejímž sentimentálním nosičem je tentokrát dvanáctipalcový vinyl, ale platí, že nejde ani tak o novou tvorbu po odmlce, ale o nové znění samotné odmlky. Za jménem plným předstírání a snad i dobře investovaného smutku, anebo možná vtipu z dlouhé chvíle, se skrývají dva hudebníci (přesněji: dva projekty) k!amm a Rouilleux. Jejich z velké části improvizovaná hudba, skládající se z kytarových a klávesových ploch, elektronického šumu a hlasu obou protagonistů, se dá popsat jako mix drone-ambientu, noise, post-psychedelie a popu, jejichž společný, různě deformovaný prostor tvoří především ozvěna. Zdánlivé protipóly jako agrese a ambient nebo pop a experiment se stávají rohy jediné vhodně ozvučené místnosti. Zvuk této hudby se nikdy zcela nezříká lenosti, ale přirozeně se rozléhá. Počáteční, přes všechnu zastřenost otevřeně intimní impuls přetrvává: zdvojení samoty. Album vydaly v nákladu 250 kusů labely KLaNGundKRaCH a Letmo Productions. Tento týden No Pavarotti startují v Německu průběžné turné k desce (data níže).
SEASON OF THE WEAK TOUR

14/02/2013 @ K' - Zentrum Aktuelle Kunst, Bremen (DE), w/ White Wigwam, Java Delle (DE), Klaus Legal (FR), Sony Tony (DE)

15/02/2013 @ Alhambra Oldenburg (DE), Bad Wires Festival #2, w/ White Wigwam, Java Delle (DE), Klaus Legal (FR), Sony Tony (DE)

16/02/2013 @ Korn, Hannover (DE), w/ White Wigwam, Java Delle (DE), Klaus Legal (FR), Sony Tony (DE)

17/02/2013 @ Noisecafé, Hamburg (DE), w/ White Wigwam, Java Delle (DE), Klaus Legal (FR), Sony Tony (DE)

19/02/2013 @ Loophole, Berlin (DE), w/ White Wigwam, Java Delle (DE), Klaus Legal (FR), Sony Tony (DE)

17/03/2013 @ K4, Praha, w/ Lee Noble (US)

29/03/2013 @ mo.ë, Wien (AT), w/ Abraxas Apparatus (DE), Java Delle & Legion of Swine (DE/UK)

30/03/2013 @ Fuga, Bratislava (SK), w/ Abraxas Apparatus (DE), Java Delle & Legion of Swine (DE/UK)

31/03/2013 @ Brno, Sklenick, w/ Abraxas Apparatus (DE), Java Delle & Legion of Swine (DE/UK)

Žádné komentáře:

Okomentovat